İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BİTLİS
Bitlis Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Öğrenci Yurdunda Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı. 22 Şubat 2018
foto
İl Müdürlüğümüz ve Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Beş Minare Kız Öğrenci Yurdunda Deprem, Tahliye ve Yangın tatbikatı yapıldı. Senaryo gereğince 6.3 büyüklüğünde ve 30 saniye süren deprem sonunda binanın tahliyesi yapıldı. Ayrıca bina da mahsur kalan engelli bir öğrenci itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Yangın söndürme ve yangın tüpü kullanımı gösterilerek tatbikat sonlandırıldı.
[Devamı]
Afete Hazır Türkiye Eğitimlerimiz 16 Şubat 2018
foto
''Afete Hazır Türkiye Türkiye'' Eğitimlerimiz devam ediyor. Bitlis Eren Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdunda Afet öncesi, sırası ve sonrası ile Temel Afet Bilinci Eğitimi farkındalığı oluşturmaya yönelik eğitimler verdik.
[Devamı]
Afete Hazır İşyeri Eğitimlerimiz. 14 Şubat 2018
foto
Afete Hazır İş yeri Eğitimleri kapsamında Bitlis ili ve ilçelerdeki BİM Personellerine, Afet öncesi, afet sırası ve sonrası bilinçlendirme eğitimi, tahliye ve yangın eğitimi konularında Temel Afet Bilinci farkındalığı oluşturmaya yönelik eğitimler verdik. Eğitim sonunda İl Müdürümüz Ali Fuat BALKAN tarafından katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.
[Devamı]
KBRN eğitimlerimizin 2. günü 24 Ocak 2018
foto
KBRN eğitimlerimiz 2. gününde de devam etmektedir.Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) olaylarda kullanılacak cihaz ve malzemelerin kullanımı ölçüm ve müdahale eğitimlerimiz 2. gününde de devam etmektedir.
[Devamı]
Arama Kurtarma Personellerimize KBRN eğitimi verildi. 23 Ocak 2018
foto
Arama Kurtarma Personellerimize KBRN eğitimi veridi. Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) olaylarda kullanılacak cihaz ve malzemelerin kullanımını tam ve eksiksiz öğrenmek, olay anında olay mahallinin yönetilmesi veya olaya müdahale çalışmalarının doğru ve zamanında sağlanması için Müdürlüğümüzde görev yapan Arama ve Kurtarma Teknisyenlerine Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde KBRN konularında uzman personelleri tarafından; 22-23-24 Ocak 2018 tarihleri arasında (3 gün) eğitim verilecektir.
[Devamı]
DUYURU 22 Ocak 2018
foto
Bitlis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz'ün 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 127. maddesinin; geçici 23 ve 24. Maddesi gereği taşeronda çalışan işçilerin sürekli kadrolarına geçişi başvuru sonuçları ekte yayımlanmıştır.
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimlerimiz Devam Ediyor. 17 Kasım 2017
foto
Afete Hazır Okul Eğitimleri kapsamında Bitlis Şehit Öğretmen Ergin Komut İlkokulu öğrencilerine, Afet öncesi ve sonrası hazırlık, müdahale ve tahliye konularında Temel Afet Bilinci farkındalığı oluşturmaya yönelik eğitimler verdik.
[Devamı]
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ 16 Ekim 2017
foto
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu’nun çağrısıyla bu özel gün başlatılmıştır. Daha sonra BM Genel Kurulu’nun kararı ile 2009 yılından günümüze her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
Bitlis Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti. 28 Eylül 2017
foto
Bitlis Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Müdürlük binamızı gezerek personellerle selamlaşıp hatırlarını soran Sayın Valimiz, daha sonra İl Müdürümüz Sn. Ali Fuat BALKAN ve İl Göç İdaresi Müdürü Sn. Ahmet ERDEM ile yarım saatlik bir görüşme yaparak kurumumuz çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
[Devamı]
Bitlis'te KBRN ve Şüpheli Posta Eğitimi Verildi. 26 Eylül 2017
foto
Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin meydana getireceği tehlikelere karşı alınacak önlemleri ve yapılacak çalışmaları tespit etme ve bunlarla ilgili bakanlık, kamu ve özel kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla 14-15 Eylül 2017 tarihlerinde Bitlis Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans salonunda eğitim verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 1234