İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Bitlis Masabaşı Tatbikatı Gerçekleştirildi. 28 Eylül 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, 7 ilin Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) yetkililerinin katılımıyla Bitlis'te "masabaşı" tatbikatı yapıldı. Bitlis Vali Yardımcısı Sn. Tekin Erdemir'in başkanlığında Bitlis Öğretmenevi Konferans Salonu'nda, meydana gelebilecek 7 büyüküğündeki bir deprem sırasında neler yapılması ve alınabilecek önlemler hakkında Bitlis, Siirt, Van, Hakkari, Muş, Ağır ve Batman AFAD yöneticileri ile kamu kurumu ve kuruşların katılımıyla tatbikat yapıldı.
[Devamı]
Bitlis Depremselliği ve Yapılaşma Paneli Düzenlendi 07 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinliklerimiz kapsamında İl Müdürlüğümüz ile Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü işbirliğiyle ‘BİTLİS DEPREMSELLİĞİ VE YAPILAŞMA PANELİ’ düzenlendi. BEÜ Beden Eğitimi Meslek Yüksekokulunun konferans salonunda düzenlenen panel, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Düzenlenen panelde ilk olarak Bitlis AFAD Müdürü Ali Fuat Balkan bir konuşma yaptı. Balkan, Deprem Haftası nedeniyle her yıl Bitlis’te 1-7 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini söyledi.
[Devamı]
Sivil Savunma Günü Deprem Haftası Etkiniklerimiz 02 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Etkinliklerimiz kapsamında İl ve İlçelerde düzenlenecek etkinliklerimiz. ETKİNLİK TARİH YER 1 Bitlis Valiliği Ziyaret ( Bitlis Valisi Sn. İsmail Ustaoğlu Makamında ziyaret)
[Devamı]
Sivil Savunma Günü'ünde Valilik Ziyareti Yaptık 28 Şubat 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında İl Müdürümüz Sn.Ali Fuat BALKAN, Şube Müdürlerimiz ve Arama Kurtarma Teknisyeni Personellerimiz, Bitlis Valimiz Sn. İsmail USTAOĞLU'nu makamında ziyaret etti. Vali Bey'e çiçek takdim eden müdürlüğümüz personelleri, hatıra fotoğrafı çektikten sonra ziyareti tamamladı.
[Devamı]
Öğrenci Yurdunda Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı. 22 Şubat 2018
foto
İl Müdürlüğümüz ve Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Beş Minare Kız Öğrenci Yurdunda Deprem, Tahliye ve Yangın tatbikatı yapıldı. Senaryo gereğince 6.3 büyüklüğünde ve 30 saniye süren deprem sonunda binanın tahliyesi yapıldı. Ayrıca bina da mahsur kalan engelli bir öğrenci itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Yangın söndürme ve yangın tüpü kullanımı gösterilerek tatbikat sonlandırıldı.
[Devamı]
Afete Hazır Türkiye Eğitimlerimiz 16 Şubat 2018
foto
''Afete Hazır Türkiye Türkiye'' Eğitimlerimiz devam ediyor. Bitlis Eren Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdunda Afet öncesi, sırası ve sonrası ile Temel Afet Bilinci Eğitimi farkındalığı oluşturmaya yönelik eğitimler verdik.
[Devamı]
Afete Hazır İşyeri Eğitimlerimiz. 14 Şubat 2018
foto
Afete Hazır İş yeri Eğitimleri kapsamında Bitlis ili ve ilçelerdeki BİM Personellerine, Afet öncesi, afet sırası ve sonrası bilinçlendirme eğitimi, tahliye ve yangın eğitimi konularında Temel Afet Bilinci farkındalığı oluşturmaya yönelik eğitimler verdik. Eğitim sonunda İl Müdürümüz Ali Fuat BALKAN tarafından katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.
[Devamı]
KBRN eğitimlerimizin 2. günü 24 Ocak 2018
foto
KBRN eğitimlerimiz 2. gününde de devam etmektedir.Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) olaylarda kullanılacak cihaz ve malzemelerin kullanımı ölçüm ve müdahale eğitimlerimiz 2. gününde de devam etmektedir.
[Devamı]
Arama Kurtarma Personellerimize KBRN eğitimi verildi. 23 Ocak 2018
foto
Arama Kurtarma Personellerimize KBRN eğitimi veridi. Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) olaylarda kullanılacak cihaz ve malzemelerin kullanımını tam ve eksiksiz öğrenmek, olay anında olay mahallinin yönetilmesi veya olaya müdahale çalışmalarının doğru ve zamanında sağlanması için Müdürlüğümüzde görev yapan Arama ve Kurtarma Teknisyenlerine Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde KBRN konularında uzman personelleri tarafından; 22-23-24 Ocak 2018 tarihleri arasında (3 gün) eğitim verilecektir.
[Devamı]
DUYURU 22 Ocak 2018
foto
Bitlis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz'ün 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 127. maddesinin; geçici 23 ve 24. Maddesi gereği taşeronda çalışan işçilerin sürekli kadrolarına geçişi başvuru sonuçları ekte yayımlanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 1234